سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
ایستگاه دلگان تا پایان سال مالی ۱۴۰۳ افتتاح می شود

ایستگاه دلگان تا پایان سال مالی ۱۴۰۳ افتتاح می شود

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ایستگاه دلگان به دلیل مجاورت با جازموریان و رونق کشاورزی در این منطقه دارای اهمیت است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در نشست با فرماندار دلگان که در محل فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: با توجه به اهمیت اقتصادی و شرایط جوی ویژه ایستگاه دلگان به عنوان یکی از گرم ترین مناطق ایران و قرارگیری در مناطق حرکت توده های گردوخاک، لزوم تکمیل هرچه سریعتر این پروژه می باشد.
وی با اشاره به اینکه ایستگاه دلگان با پیشرفت فیزیکی ۷۵درصد در حال احداث می باشد که با تخصیص به موقع اعتبارات این طرح تا پایان سال مالی ۱۴۰۳ افتتاح می شود.
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: ایستگاه دلگان یکی از ایستگاه های (RBSN) شبکه سینوپتیک اصلی منطقه ۲ آسیا با کد ۴۰ می باشد. همچنین اخیرا توسط سازمان هواشناسی جهانی این ایستگاه به عنوان یکی از ایستگاه های شبکه دیدبانی جهانی هواشناسی (GBON) تعیین شده است .
حیدری خاطر نشان کرد: دلگان با بیشترین میانگین دما در سال ۱۴۰۲ با مقدار ۲۸.۶ درجه سلسیوس، به طوری که دلگان در ۸۴ روز رکورد دار تعداد روز با دمای بالاتر از ۴۵ درجه سلسیوس می باشد.
فرماندار دلگان نیز در این نشست ضمن قدردانی از صدور به موقع هشدارهای هواشناسی توسط این اداره کل در سیلاب‌های اخیر بیان کرد: این بارش ها باعث آبگیری تالاب جازموریان شده است.
حسینی افزود: امروزه نقش هواشناسی در حوزه های مختلف فعالیتهای اقتصادی و زیر بنایی بر کسی پوشیده نیست و با توجه به اینکه دلگان بر روی ریل پیشرفت می باشد اهمیت این پروژه را دو چندان می کند و برای تکمیل هرچه سریعتر آن قول همکاری را به اداره کل هواشناسی استان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 1
  • 112
  • 43
  • 10,604
  • 154,245
  • 210
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content