سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
ایستگاه هواشناسی گلشن افتتاح شد.

ایستگاه هواشناسی گلشن افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار گلشن در محل اداره جهاد کشاورزی این شهر با حضور فرماندار شهرستان گلشن، مدیریت جهادی کشاورزی و دیگر مسئولان شهرستان افتتاح شد.
مدیر کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان در حاشیه افتتاح ایستگاه اقلیم شناسی گلشن گفت: شهرستان گلشن به مرکزیت جالق از شمال به شهرستان خاش، از جنوب تا غرب با شهرستان سراوان و از شرق هم مرز با پاکستان است.
حیدری افزود: منطقه مرزی گلشن مرکز کشاورزی و صنعت گلخانه داری جنوب شرق استان است و ظرفیت و توانمندی تجاری و گردشگری بالایی دارد. سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای در شهرستان گلشن ۸۸هکتار و ۱۲هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.

محسن حیدری گفت: وجود داده‌های هواشناسی و اثر آن بر کشاورزی منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد با وجود پارامترهای هواشناسی مانند دما، رطوبت، میزان بارش، سمت و سرعت باد ،می‌توان تاریخ کشت، دوره آبیاری محصولات، زمان مناسب برای استفاده از سموم کشاورزی و یا کوددهی، زمان برداشت و غیره را با برنامه ریزی های دقیق تر انجام داد که این عملیات ها باعث افزایش عملکرد در هکتار می شود.

حیدری بیان کرد: در این ایستگاه داده های «دما، رطوبت، فشار هوا، میزان بارش، سمت و سرعت باد » به صورت خودکار و لحظه ای اندازه‌گیری و با برقراری ارتباط دیتا به مرکز کنترل اداره کل هواشناسی استان و پایگاه داده سازمان هواشناسی مخابره خواهد شد.
محسن حیدری افزود: ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار شهرستان گلشن به لطف خدا و حمایت های دولت محترم با اعتبار سی پنچ میلیارد ریال افتتاح گردید و داده های ارزشمند آن در خدمت توسعه پایدار منطقه خواهد بود.

مهران محمودی فرماندار گلشن نیز با قدردانی از مجموعه اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان، اهمیت داده های هواشناسی در توسعه بخش کشاورزی، گلخانه‌ داری،تجارت ، گردشگری، منطقه را مهم و اساسی دانست و به برکت وجود این ایستگاه توسعه پایدار برای منطقه ایجاد خواهد شد.
#دولت_کاروفعالیت
#جشن ملی، مشارکت پرشور، آینده روشن
#دهه فجر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 71
  • 65
  • 34
  • 6,594
  • 155,736
  • 211
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content