سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
بام استان صدرنشین بیشترین میزان بارش هاست

بام استان صدرنشین بیشترین میزان بارش هاست

طبق پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان این روزها اکثر مناطق شاهد بارش باران، این رحمت الهی هستند. در این میان ارتفاعات تفتان و توابع آن رکورد دار بیشترین ریزش باران در سامانه اخیر هستند.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان در مصاحبه با روابط عمومی گفت: درودی نرون از توابع تفتان که مرتفع ترین ایستگاه منطقه نیز می باشد با دریافت ۱۰۵ میلی متر بارندگی پربارش ترین نقطه در استان بوده است.

محسن حیدری میزان بارش ها در سنیب، تمندان و ترشاب را به ترتیب ۹۵، ۷۹ و ۷۴٫۶ میلی متر عنوان کرد و افزود: بارش نزولات جوی که به شکل باران و برف پیش بینی شده تا صبح چهارشنبه میهمان این مناطق است، همچنین وزش باد شدید تا اواخر هفته ادامه خواهد داشت.

وی میزان بارش این سامانه در زاهدان را ۲ میلی متر، زابل ۱٫۹ میلی متر، خاش ۲۷٫۳ میلی متر،ایرانشهر ۱٫۳ میلی متر، نیکشهر ۰٫۴ میلی متر و چابهار ۰٫۲ میلی متر اعلام کرد و گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته، تا صبح فردا چهارشنبه ۲۹ دیماه در اکثر مناطق استان شاهد ریزش باران خواهیم بود. همچنین فعالیت این سامانه تا عصر چهارشنبه نیز به صورت بارش پراکنده در برخی نقاط استان ادامه خواهد یافت.

مدیرکل هواشناسی استان همچنین با تاکید بر هشدار نارنجی صادر شده بیان داشت: از بعدازظهر امروز سه شنبه ۲۸ دیماه تا اواخر امشب وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در مناطق شمالی، مرکزی و نوار غربی استان پیش بینی شده است. لذا از هموطنان درخواست می شود نکات ایمنی را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 71
  • 65
  • 34
  • 6,594
  • 155,736
  • 211
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content