سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
در دیماه سال جاری بیش از۷ میلیارد مترمکعب باران در سیستان و بلوچستان باریده است

در دیماه سال جاری بیش از۷ میلیارد مترمکعب باران در سیستان و بلوچستان باریده است

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اعلام بارندگی از ۱۵۱ ایستگاه هواشناسی در دیماه سال ۱۴۰۰، میزان بارندگی حاصل از سامانه های بارشی در دیماه را بیش از ۷ میلیارد مترمکعب عنوان کرد.

محسن حیدری در مصاحبه با روابط عمومی هواشناسی استان گفت: میزان بارندگی تا پایان آذر۱۴۰۰ تنها ۴٫۳ میلی متر بوده که نسبت به دوره بلند مدت سال گذشته ۷۰٫۱ درصد کاهش داشته است.

وی اما میزان بارندگی ها در دی ماه را قابل قبول توصیف کرد و افزود: در سال زراعی جاری تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ میزان کل بارندگی به ۴۶٫۳ میلی متر رسیده است که این میزان معادل بیش از ۷ میلیارد مترمکعب بارندگی می باشد. حیدری این میزان بارندگی را معادل آب گیری زمینی به مساحت ۵۰ کیلومترمربع و به عمق ۱۴۰ متر دانست.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به بارش های فرانرمال در منطقه کرمان برای بحران های خشکسالی تالاب جازموریان ابراز امیدواری کرد و بیان داشت: بارندگی های سال زراعی اخیر که بخش اعظم آن در دی ماه حاصل شده است، جبران خشکسالی های منطقه را نخواهد کرد، بلکه تنها در کاهش اثرات آن مفید خواهد بود، و همچنان ۹۲٫۶ درصد از مساحت استان درگیر درجات مختلفی از خشکسالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 319
  • 483
  • 198
  • 25,461
  • 146,416
  • 203
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content