سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
دیدار مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با مدیرکل اقتصاد و دارایی

دیدار مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با مدیرکل اقتصاد و دارایی

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیر کل اقتصاد و دارایی این استان درمورد پیامدهای خشکسالی های درازمدت ابراز نگرانی کرد.

حیدری با اشاره به اینکه بیش از ۹۲ درصد از استان درگیر خشکسالی است، گفت: ثبت بارش میانگین ۴۸ میلیمتری در سال زراعی گذشته و کاهش ۴۰ درصدی نسبت به دوره مشابه بلندمدت، زنگ خطر مشکلات معیشتی برای مردم را به صدا درآورده است.

محسن حیدری با اشاره به لزوم اجرای طرح های بلندمدت مناسب برای خشکسالی، تصریح کرد: در غیر این صورت، شاهد مهاجرت مردم، بحران حاشیه نشینی در شهرها و تبعات دیگر اقتصادی و اجتماعی خواهیم بود.

وی همچنین با توجه به وسعت استان، بر کمبود ایستگاه های موجود و لزوم تکمیل ایستگاه ها تأکید کرد و افزود: افزایش اعتبارات و رفع نیازمندی های فنی ایستگاه ها؛ در بهبود شرایط عملکرد سهم به سزایی خواهد داشت.

مدیرکل اقتصاد و دارایی نیز در این دیدار، با تشکر از هواشناسی برای صدور هشدارهای به موقع، در خصوص افزایش اعتبارات آن اداره کل قول مساعدت و همکاری داد و بر لزوم اجرای طرح های منطبق بر خشکسالی تاکید کرد و گفت: لازم است همکاری های لازم برای اعمال هشدارهای هواشناسی در برنامه ریزی های بلند مدت استان صورت بگیرد تا تبعات منفی این پدیده را تا حد ممکن مهار کند.

 

“روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 1
  • 109
  • 43
  • 10,601
  • 154,245
  • 210
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content