سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
دیدار مدیر کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با فرماندار مهرستان

دیدار مدیر کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با فرماندار مهرستان

مدیر کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: میزان بارش مهرستان در هشت ماه سال زراعی (۱۴۰۳_۱۴۰۲)،مهر تا اردیبهشت ۲۸۵.۱ میلی متر بوده که این رقم نسبت به دوره بلند مدت مشابه سال زراعی ۲۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان محسن حیدری در نشستی با فرماندار مهرستان که در محل فرمانداری این شهر برگزار شد، به اقلیم های متفاوت آب و هوایی با توجه به پهناور بودن استان و همچنین وجود ناهمواری ها و مناطق کوهستانی اشاره کرد و بر همکاری بیشتر اداره کل هواشناسی با فرمانداری مذکور در زمینه خدمات هواشناسی تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه میانگین بارش بلند مدت مهرستان ۱۶۴.۸ میلی متر بوده است عنوان کرد: میزان بارش مهرستان در هشت ماه سال زراعی (۱۴۰۳_۱۴۰۲)،مهر تا اردیبهشت ۲۸۵.۱ میلی متر بوده که این رقم نسبت به دوره بلند مدت مشابه سال زراعی ۲۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.
حیدری خاطر نشان کرد: با توجه به معیشت کشاورزی بخش آشار و تولید محصولات کشاورزی، داده‌های هواشناسی برای برنامه ریزی و توسعه حائز اهمیت می باشد.
فرماندار مهرستان نیز در این نشست بر نیاز توسعه پایدار با توجه به مهم بودن اطلاعات هواشناسی و اثر آن بر آمایش سرزمین تایید کرد و ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان برای صدور به موقع هشدارهای هواشناسی با توجه به اینکه، جمعیت بسیار از مردم منطقه در حاشیه رودخانه های فصلی سکونت دارن، صدور هشدار های هواشناسی در سیلاب های اخیر باعث شد که هیچ تلفات جانی در منطقه نداشته باشیم و خسارت مالی به حداقل برسد.
ناصر درازهی افزود: با توجه به خواست مردم شریف بخش آشار و نیاز به داده‌های جوی قول تامین اعتبارات و زیر ساخت لازم جهت احداث ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار را در منطقه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 84
  • 146
  • 47
  • 6,675
  • 155,749
  • 211
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content