سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
دیدار مدیر کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار

دیدار مدیر کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اقلیم چهار فصل استان داده های هواشناسی برای برنامه ریزی و توسعه استان حائز اهمیت می باشد.

🔵به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان محسن حیدری طی دیداری با معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار که در محل استانداری برگزار شد، بر همکاری بیشتر هواشناسی با معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار در زمینه خدمات هواشناسی تاکید گردید.
🔵مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میزان بارش استان از ابتدای سال زراعی تاکنون ۱۳۳ میلی متر بوده که ۵۰ درصد بیشتر از میانگین بلند مدت دوره مشابه می باشد.
🔵وی افزود: وجود آمارهای ۶۰ ساله هواشناسی استان و استفاده از اینگونه داده‌ها توسط دستگاه های اجرایی برای برنامه ریزی در پروژه های در حال ساخت حائز اهمیت می باشد.
🔵حیدری خاطر نشان کرد: در دهه مبارکه فجر ۱۴۰۲ سه ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار در مجموع با اعتبار ۱۰۵ میلیارد ریال در شهرستانهای گلشن، پشتکوه خاش و بخش کوهک سروان افتتاح گردید، و با توجه به اهمیت این پروژه ها نیاز آماری مردم منطقه به اطلاعات هواشناسی جهت توسعه پایدار در بخش کشاورزی، گردشگری، تجارت، عمرانی و زیربنایی و … رفع شد.
🔵معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار: طی این دیدار از اداره کل هواشناسی استان برای صدور به موقع هشدارهای هواشناسی در سیلاب های اخیر که کمک موثری برای جلوگیری از خسارت مالی و جانی داشت تقدیر و تشکر کرد و نیز بر نیاز توسعه پایدار منطقه با توجه به مهم بودن اطلاعات هواشناسی و اثر آن بر آمایش سرزمین تایید کرد.
🔵منصور بیجار افزود: بر استفاده از داده‌های حدی هواشناسی برای احداث پروژه های عمرانی در استان را بسیار ضروری دانست، و بر کاربردی نمودن آمار و اطلاعات هواشناسی تاکید کرد و خواستار آن شد که در جلسه های زیر ساختی استان نتایج بررسی تغییرات اقلیمی منطقه بیان شود تا مدیران استانی بتوانند فعالیت های عمرانی خود را بر پایه این تغییرات انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 23
  • 245
  • 98
  • 7,298
  • 158,338
  • 216
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content