سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
شرقی ترین ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار کشور افتتاح شد

شرقی ترین ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار کشور افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور فرماندار، بخشدار ، و دیگر مسئولان شهرستان سراوان، ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار کوهک افتتاح شد.

🔵طی آیین افتتاح این پروژه مدیر کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: ایران در نصف النهار ۴۴ تا ۶۳.۳ درجه قرار دارد و ایستگاه کوهک تنها ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار ایران است که در نصف النهار ۶۳.۲۴ درجه قرار دارد.

🔵حیدری ادامه داد: کوهک شرقی‌ترین نقطه ایران و در دو کیلومتری مرز پاکستان قرارگرفته، که طلوع آفتاب در کشور ما از این نقطه شروع می شود و به سرزمین آفتاب نیز معروف است.

🔵محسن حیدری افزود: بدون شک اهمیت مرز و مناطق مرزی در هر کشوری بر هیچکس پوشیده نیست، چرا که مناطق مرزی نقش استراتژیک و حساسی در امنیت اقتصادی کشورها دارند. و اهمیت تولید دادهای هواشناسی برای امنیت سفرهای تجاری و تبادلات مرزی ، مرزنشینان این منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد.

🔵محسن حیدری گفت : ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار کوهک سراوان یکی از پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای تمام خودکار دنیا می باشد که به لطف خدا و حمایت های دولت سیزدم با اعتبار سی پنچ میلیارد ریال افتتاح گردید و داده های ارزشمند آن در خدمت توسعه پایدار و آمایش سرزمین منطقه خواهد بود.

#دولت_کاروفعالیت
#جشن ملی، مشارکت پرشور، آینده روشن
#دهه فجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 6
  • 225
  • 86
  • 7,278
  • 158,326
  • 216
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content