سازمان هواشناسی کشور
اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان
هشدار هواشناسی سطح قرمز دریایی: تداوم فعالیت طوفان حاره BIPARJOY

هشدار هواشناسی سطح قرمز دریایی: تداوم فعالیت طوفان حاره BIPARJOY

مدیر کل هواشناسی استان گفت: از (۱۸ تا ۲۴ خرداد) شکل گیری طوفان حاره ای BIPARJOY در موقعیت تقریبی ۱۴N و ۶۶E در فاصله ۱۳۰۰ کیلومتری سواحل چابهار را نشان می دهد و بر اساس مدل های فعلی مسیر حرکت آن به سمت شمال و شمال غرب می باشد. برای مناطق اقیانوس هند و دریایی عرب رخداد رگبار و رعد و برق شدید وزش باد با سرعت حدود ۱۵۰تا ۱۷۰کیلومتر در ساعت و تلاطم شدید دریا می شود.

حیدری بیان کرد: شنبه و یک شنبه ابتدا در مناطق شرقی دریای عمان و به تدریج کل سواحل افزایش ارتفاع موج به حدود ۲ تا ۳ متر و از دوشنبه تا چهارشنبه ارتفاع موج نزدیک سواحل حدود ۳ تا ۵ متر و سرعت باد حدود ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت و دور از ساحل ارتفاع موج ۶ تا ۸ متر و سرعت باد بیش از ۶۰ کیلومتر درساعت برآورد می شود. از سه شنبه ۲۳ خرداد افزایش ابر و رگبارورعدوبرق در فراساحل و به تدریج چهارشنبه تا جمعه ۲۴ تا ۲۶ خرداد در سواحل انتظار می رود.

محسن حیدری توصیه کرد: خودداری از تردد کشتی های تجاری و لنج های ماهیگیری در محدوده فعالیت طوفان، از شنبه تا چهارشنبه(۲۰تا۲۶ خرداد) جلوگیری از تردد شناورهای سبک و تفریحی در دریای عمان، جلوگیری از تفریحات دریایی و شنا، ممانعت از تردد کشتی های تجاری و لنج های صیادی به سمت مناطق فراساحل و کشورهای عمان و یمن، انتقال قایق های سبک به خشکی و پهلوگیری کشتی ها و شناورها در مکان های امن، جمع آوری تورهای صیادی و قفس های پرورش ماهی، محافظت از تاسیسات ساحلی، پیگیری اخبارهواشناسی و هشدارهای رسمی صادر شده توسط سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان انجام شود.

تغییرات احتمالی در هشدارهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

زاهدان، بزرگراه خلیج فارس
صندوق پستی: 173-98156
تلفن: 15-05433294814
فاکس: 05433294817
تلفن هواگو: ۱۳۴
پیامک: ۲۰۱۳۴
ایمیل: info@sbmeteo.ir

آمار بازدید سایت
  • 39
  • 6,298
  • 4,170
  • 44,373
  • 115,359
  • 192
کلیه امتیاز سایت متعلق به هواشناسی سیستان بلوچستان می‌باشد.
Skip to content